| Wallik a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Recent me-am cumparat un pc si acum cateva minute a fost prima oara cand l-am aprins, cand il aprind imi apare "Asus in serch to incredible" (Placa de baza) si mai jos press f2 or del to enter UEFI BIOS SETTINGS. Ce trebuie sa fac AJUTOR.!

7 răspunsuri:
| GabiC1337 a răspuns:

Pai nu are sistem de operare instalat.

| Wallik explică (pentru GabiC1337):

Sa presupunem ca nu are dar dc nu merge sa continui mai departe chiar daca apas del / f2?

| NLS a răspuns:

NU intra in BIOS daca nu stii ce faci. (Oricum nu rezolvi nimic acolo, daca nu are OS instalat)

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. Asa apare mereu la orice laptop sau pc atunc cand il deschidem. Il lasi deci sa mearga mai departe fara sa apesi pe ceva, pana ce va termina singur operatiunea de incarcare.

| RAY a răspuns:

Trebuie instalat un sist de operare

| Wallik explică (pentru NLS):

Si ce trebuie sa fac?

| NLS a răspuns:

Instaleaza Windows,
sau Linux Mint (daca nu te joci decat jocuri originale de pe STEAM, caci pe Linux alte jocuri nu prea merg).