| alexutzu1230 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Sunt praf in acest domeniu. Deci, am un laptop Compaq CQ58 si vreau sa-mi iau o placa video (inca nu stiu ce placa video, doar ca as vrea sa-mi ajunga cs:go-ul in 50-60 fps). Dar cineva mi-a spus ca nu se poate schimba placa video la un laptop, doar daca schimb si placa de baza, sa ceva de genu'... Poate cineva sa-mi explice cum e? Si daca se poate ce placa video imi recomandati?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Laptopul tau are o placa video Intel, integrata in procesorul Intel. Deci, se poate schimba dar o data cu procesorul. Este adevarat ca placile video la laptop nu se poat schimba ca sunt integrate in placa de baza.
Mai citeste si pe aici: http://www.giz.ro/......-uri-3643/