| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor TPU
Atunci cand mi-am aprins laptopul mi-a aparut asta;
The windows 7 professional product key typed is invalid for activation
by a new product key online
type aa different product key
contacr Lenovo to help resolve this problem
Stiu engleza, sunt unele cuvinte pe care nu le inteleg si nu stiu ce inseamna si de ce. Ce sa fac? Am dat cancel si s-a deschis dar nu mai este imaginea pe care o aveam. Am ecranul negru. l-am deschis de doua ori si tot asta imi arata. Va rog sa ma ajutati.

13 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Presupun că ai un laptop Lenovo care a venit cu Win preinstalat.
În acest acz, vezi acest topic de la M$:
answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_install/the-windows-7-professional-product-key-you-typed/ef5a8826-e817-43b9-b3d3-0b00b04722c6
Dacă însă ai pus o copie „piratată"... caută alta! Iar dacă problema e alta, contactează suportul tehnic M$ prin telefon.

| unprietenaproape a răspuns (pentru mihai69):

Pe ce sa apas din astea 3. Nu mi-am instalat eu windows 7

| mihai69 a răspuns (pentru unprietenaproape):

Ai citit explicația din topicul Micro$oft? Vezi că de acolo te trimite pe o pagină din forumul Lenovo, unde e o soluție a problemei.

| K0sti a răspuns:

Laptopul a fost cu licenta? Si daca da ce windows a avut pe el la achizitionare?

| mihai69 a răspuns (pentru K0sti):

Mai mult ca sigur a fost cu licență; altfel, mesajul afișat ar fi fost altul. (cel puțin, partea finală cu „... contact Lenovo...").

| K0sti a răspuns (pentru mihai69):

Sa asteptam un raspuns oficial! happy

| unprietenaproape a răspuns (pentru K0sti):

Nu stiu daca a avut licenta sau nu. tot ce stiu este ca atunci cand a fost cumparat cineva mi-a instalat windows 7. Il am de 2 luni. As putea incerca sa-mi instalez din nou windows

| unprietenaproape a răspuns (pentru K0sti):

Inainte de asta de mai sus imi spune ca windows nu este autentic si ca pe computer ar putea fi difuzata o copie contrafacuta
La prima imi cere sa descarc windows dar nu este gratis iar la a doua trebuie sa introduc un cod.

| K0sti a răspuns (pentru unprietenaproape):

Foarte bine, introdu-l. Ai Google, iti mai trebuie ceva?

| unprietenaproape a răspuns (pentru K0sti):

Nu, nu imi mai trebuie nimic. multumesc ca m-ai ajutat.
Sa descarc din nou o alta copie contrafacuta? Cum stiu eu ca nu o sa fie la fel ca asta

| K0sti a răspuns (pentru unprietenaproape):

Ia citeste ce ai scris tu si ce ti-am raspuns eu!
"La prima imi cere sa descarc windows dar nu este gratis iar la a doua trebuie sa introduc un cod." Hai, pune osu' la treaba!

| unprietenaproape a răspuns (pentru K0sti):

Si daca nu il descarc? Mi-as putea pune o imagine pe ecran pentru ca netul merge. de ce am nevoie de el? e o intrebare tampita dar nu trebuie sa ma grabesc nu? si fara jocuri pot sa stau. Observ ca te-ai trezit cu fata la ceraceaf, se vede asta din modul cum te exprimi sau u mai vrei a stai de vb cu prosti care habar nu au sa se descurce singuri si au nevoie de ajutoare

| K0sti a răspuns (pentru unprietenaproape):

Faci cum doresti. Eu ti-am spus ce sa faci. Ti-am dat lingurita, ti-am dat prajiturica, dar sa nu va asteptati ca o sa va bag si in gura. Ai Google, foloseste-l!