| SonicAndrei a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOR. Unde se salvează recordurile de la jocurile pe Android? Nu toate se salvează în același folder. Înainte să-mi fie resetată tableta am copiat tot ce era pe ea în calculator. Am reinstalat jocurile, dar evident era „new game". Teoretic pot să iau salvarea de pe calculator și să o pun înapoi în tabletă, problema mea e că nu știu unde este. În folderul „Android", în „data" am aplicații. Am luat folderul cu Subway Surfers și l-am înlocuit cu cel de pe tabletă, dar nu am făcut decât să stric aplicația. În folderul „obb" (din „Android") am foldere de la 4 jocuri (de ex. Hungry Shark Evolution). Eu cred că acolo este save-game-ul fiindcă mai am un folder cu rechinul și în „data".
Unde sunt salvate și celelalte save-game-uri de la jocuri? Mă interesează mult fiindcă pe majoritatea le-am terminat sau am făcut high score foarte mare.

12 răspunsuri:
| Narcyss_Narcyss_1999 a răspuns:

In jocuri sau dowloand
â
kl

| SonicAndrei explică (pentru Narcyss_Narcyss_1999):

Nu sunt acolo. La jocuri e doar Minecraft. Nu ști cam pe unde altundeva ar putea fi? Eu am găsit ceva în folderul Android, acolo sunt instalate aplicațiile.

| Narcyss_Narcyss_1999 a răspuns:

Poti cauta in meniu

| SonicAndrei explică (pentru Narcyss_Narcyss_1999):

Ce meniu? Pe Android 4.1 nu este nici un meniu... doar la jocuri. Am ES File Explorer și pot să umblu prin fișiere ca pe calculator, desigur că e altă aranjare ca pe Windows. Undeva pe acolo se salvează recordurile și setările de la jocuri, de exemplu în folderul OBB și în Data din fișierul Android (parcă).

| RobyStefan a răspuns:

Undeva in Android/data... Ex. La Hungry Shark se salveaza in Android/data/files (si vei vesea niste file acolo) tongue bafta

| SonicAndrei explică (pentru RobyStefan):

Am văzut, dar nu am încercat la toate jocurile. A testat un prieten așa și și-a stricat tot recordul. La fel și eu, dar eu nu am avut de pierdut aproape nimic.
La Minecraft știu, dar nu am probleme acolo.
OK, mai încerc. Mersi de răspuns.

| RobyStefan a răspuns:

Apropo tongue, la Minecraft nu se salveaza in Android. Eu l-e am in scard/games/com.mojang/minecraftWorlds ( si muti fisierele de pe pc pe tableta ) tongue

| RobyStefan a răspuns:

La ce jocuri nu sti unde se salveaza? -_- tongue

| SonicAndrei explică (pentru RobyStefan):

Nu știu, nu am mai încercat. Am încercat atunci la Subway Surfers și nu mi-a mai mers jocul (am copiat tot); la Temple Run 2 am încercat ceva pe telefonul unui prieten și i-am distrus recordul. Aș vrea să recuperez recordul de la astea 2 jocuri și eventual la Hungry Shark Evolution (la ăsta parcă e separat) în primul rând...

| RobyStefan a răspuns (pentru SonicAndrei):

Nu stiu dc nu imi apar raspunsurile (ce enervant)... Da-mi te rog messul sau facebook-ul si te ajut...

| SonicAndrei explică (pentru RobyStefan):

Ciudat...

| RobyStefan a răspuns (pentru SonicAndrei):

Nu pot sa trmit nici mesaj... Da-mi messu tau si daca vr ma scoti dupa tongue