| EuCosti a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent am un laptop fujitu simens amilo pi... si l-am zdruncinat cam rau si mi-a cazut bateria din el nu cea de afara acumulatorul in el are o bateri mai mica rotunda si subtire am pus-o la loc si nu mai porneste dau pe butonul de pornit se aprind becurile de la ventilator etc si imagine neagra ce ii fac ajutor eu stau 10 minute si astept sa vad daca primesc raspunsuri! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Marian_Alex_1983 a răspuns:

Daca e de la panglica nu ar trebui sa se stinga, probabil cand l-ai zdruncinat sa nu fi atins procesoru sa se fi miscat sau alta piesa.Recomandarea mea e sa te duci la un service sa nu te apuci sa desfaci tu procesoru.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-ai zdruncinat? Poate l-ai aruncat sau l-ai scapat, bateria de BIOS este foarte bine prinsa in slotul ei, nu poate pica atat de usor. Probabil "l-ai zdruncinat" atat de rau incat o componenta a laptopului s-a defectat.

| EuCosti explică:

Ps dau funda happy

| Marian_Alex_1983 a răspuns:

Aia de ti-a cazut e bateria de bios, incearca fara aceea baterie sa il aprinzi sau inverseaza placutele de ram si uitate sa fie puse bine in sloturi

| EuCosti explică (pentru Marian_Alex_1983):

Acum il desfac

| EuCosti explică (pentru Marian_Alex_1983):

Nu merge am incercat tot ce ai spus ce ii fac?

| Marian_Alex_1983 a răspuns:

E posibil sa fi miscat panglica la display incerca pe un lcd prin vga vezi daca asa merge sau pe un alt monitor

| EuCosti explică (pentru Marian_Alex_1983):

Si daca nu merge displayu, trebuie sa se aprinda toate becurile care trebuie la el si sa se stainga dupa 10 sec?