| Vântulalb a întrebat:

Am nevoie de ajutorul cunoscatorilor, ca eu mi-am prins urechile.
Stiu ca sunt pe aici baieti care se pricep in domeniul aparaturii foto. Help!
Am un Nikon B500. Stiu, nu e mare sfaraiala, dar e ultimul pe care l-am mai gasit pe stoc la firma. In conditiile in care nu doresc DSLR.
Am descoperit ca are functia de trimitere a fotografiilor pe telefon prin SnapBridge. Mi-ar fi util sa nu mai tot scot cardul in concediu si sa risc sa-l pierd.
Toate bune si frumoase. Instalat SnapBridge pe telefon, setat cum a cerut el, deschid aparatul si telefonul, le alatur, le lipesc, le lovesc, nimic.
Aparatul este cu actualizarile la zi.
Nu stiu ce nu fac. Sau ce si cum trebuie sa fac ca sa pot trimite fotografiile direct?

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Eh, si eu m-am lovit de asta. Nu scrie nicaieri si nu-ti spune nimeni, dar e nevoie sa fie activata locatia pe telefon.
Cum eu nu o am activata niciodata, am ajuns in service cu aparatul. rolling on the floor Succes!

| Vântulalb explică (pentru Yuoia):

Din moment ce trebuiesc alaturate, nu vad legatura cu locatia. Dar ma duc sa o incerc si pe asta.

| Vântulalb explică (pentru Yuoia):

Asta era! Multumesc!
Ai in ce sa-ti agati funda? happy

| Yuoia a răspuns (pentru Vântulalb):

Haha. Am sa mi-o pun la poza de profil. Multumesc si eu.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data trebuie imperechiate cele doua aparate, intre ele.
Citeste atent manualul si fa fiecare pas, asa cum scrie acolo!

| Vântulalb explică (pentru Bula):

De ce crezi ca nu l-as fi citit?