| RebbeSKhon a întrebat:

Am nevoie de cea mai simpla si cea mai rapida metoda de a obtine drepturi de autor la cateva piese pentru o coloana sonora a unui film facut de mine. Funda...

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Simplu. Le inregistrezi pe soundcloud.com ca fiind ale tale si intra in Creative common licence.

| Ohaithar a răspuns:

Ai făcut tu muzica? Sau ai folosit muzica unui artist? Dacă e un artist va trebui să mergi la casa de discuri sub care a fost lansată melodia. Dacă vrei să faci bani pe melodie e și mai complicat, fiindcă va trebui să faci contract cu casa de discuri.