| COSMIN01_8510 a întrebat:

Am nevoie de un hard disk intern pentru laptop. Pe hard disk-ul ars, scrie Interface:Sata si vreau sa stiu daca SATA 2 inseamna tot SATA sau daca IDE=SATA.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai hdd-urile sunt IDE, SATA (sau SATA1), SATA2, SATA3. diferenta se poate vedea si la conectorul de date care la IDE este lung si la SATA este mic (toate tipurile de sata au acelasi conector insa viteza difera)

1 răspuns:
| laptopnews a răspuns:

Mergi la un service autorizat in functie de modelul laptop-ului si verifica acolo daca e ok! Succes!