| 123454321 a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor. Ieri am pus o comanda pe eMAG (un laptop + cadou gratis un ghiozdan pentru el) și azi am primit un mesaj de la ei în care zicea ca comanda vine în data de 28 dar ce ii baiu este ca plate este de 59 lei(cât ar fi ghiozdanul) bun. Am mers la ei pe site si am observat ca laptopul comandat de mine nu mai făcea parte din gama eMAG. Si ma gândeam ca poate vine ghiozdanul fără laptop și trebuie sa îl si plătesc. Ajutați-mă va rog urgent.

6 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Dacă atunci a fost acea promoţie, nu ar trebui să îţi faci probleme.

| suffarstar a răspuns:

Salut, suna la ei cel mai bine, in mod nomal trebuiau ei sa te sune pentru ca sa iti confirme comanda.

T*: 021 200.52.00
M*: 0722.25.00.00
Program: Luni – Duminica: 24/24
*linii telefonice cu tarif normal

| 123454321 explică:

Am sunat si nu îmi da pe nimeni disponibil... Cad despre confirmarea comandei ei miau trimis un e-mail și un mesaj atât... Și de prima data au specificat de laptop și maidevreme cu o ora numai de rucsac... Și nu știu ce sa fac ca ei în mesaj mi-au zis ca prețul este 59 de lei adică cât costa rucsacul dar nimic nu au zis de laptop asta nu înțeleg... Mai vine oare și laptopul?

| WhiteLife a răspuns:

Daca laptopul e vandut de alt magazin, va fi livrat in alta data si vei plati costurile de transport pentru ghiozdan.

| LePotato a răspuns:

Tu ai facut comanda in momentul in care mai exista laptop-ul pe site (teoretic), daca ar fi fost vreo problema, te-ar fi sunat.

Daca au ramas intre timp fara acel laptop pe stoc, v-a mai dura ceva pana il vor primi de la furnizor.

In orice caz, n-ar trebui sa existe probleme. Deci stai calm, o sa primesti laptop-ul.

| 123454321 explică:

Sí atunci de ce trebuie sa plătesc ghiozdanul dacă era cadou și de ce nu vine deodată? Adică ar putea veni ghiozdanul și după ce am plătit laptopul sa nu mai vina.