| Dani_Tolas_1994 a întrebat:

Am nevoie sa stiu cum resetez, sau anulez parola unui user de pc, ex: am doua conturi Dani si administrator, la administrator nu stiu parola si am nevoie de ea sa instalez programe jocuri etc. Va rog mult. Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ophcrack. Sau Hiren's Boot CD.

| AgathaRo a răspuns:

Daca ai windows xp si userul Administrator are plarola poti intra prin safe mod si poti sa intrii in cpanel si acolo poti sa :scoti, adaugi, modifici conturile. Userul administrator are toate privilegiile.

| Dani_Tolas_1994 explică (pentru AgathaRo):

Am inteles, dar mie imi trebuie sa am aceleasi "drepturi" ca si administratorul.

| AgathaRo a răspuns (pentru Dani_Tolas_1994):

Daca intrii pe userul administrator acolo vei putea gestiona conturile fara a trebui sa te loghezi pe contul dani. Cu diferite programe te complici asta ar fi cea mai simpla varinta.

| Dani_Tolas_1994 explică (pentru AgathaRo):

Nu pot intra pe userul administrator, pornesc safemodul si tot pe userul meu pot intra!