| Mirabelarebell a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor.
Sunt membru nou si nu prea stiu cum functioneaza TPU.
Am incercat să-mi resetez tableta Samsung pentru că uitasem parola și utilizatorul, doar că din greșeală am dat pe setarea reboot system now și acum îmi apare în loc de setări - power reset or unknown upload mode. chiar nu știu ce să fac ca să intru din nou în setări.
Crezi că mă poți ajuta?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| serban57 a răspuns:

Incearca sa intri in download mode. Faci asta apasand simultan home+vol down+power. Daca ai reusit, inseamna ca tableta ta mai poate fi reparata acasa. Daca iti da aceeasi eroare si in download mode, nu poti face altceva decat sa o duci la service. Daca merge download mode, uite aici un tutorial cu care sa "resuscitezi" tableta. Mult noroc!

https://cristianls.ro/......galaxy-s4/

2 răspunsuri:
| Daniel_Marius_2000_JRo0 a răspuns:

Salut, te sfatuiesc sa cauti pe Youtube resetarea tabletei tale cu tot cu model si eu am avut niste probleme si am rezolvat resetantand o foarte simplu uitandu ma la un tutorial pe Youtube model tab E. Bafta!

| Mirabelarebell explică (pentru serban57):

Am intrat în download mode, mersi mult de tot.