| MarinasChristy a întrebat:

Am niste boxe creative a200 si nu imi mai merge o boxa, cea care nu are volumul pe ea, ma gandeam sa ii lipesc firele direct pe placa de baza de la subwoofer ca s-a rupt mufa din subwoofer, cum pot face asta? adica de lipit stiu laughing dar nu stiu unde trebuie lipite cele 2 fire, nu imi dau seama

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

Pai vezi unde era conectata mufa rupta. Si le lipesti exact in locul lipiturilor pentru mufa. Insa pentru a fi mai sigur roaga un coleg/prieten care are o oarecare inclinatie pentru electronica sa indentifice mai exact. Firele care trebuiesc lipite sunt practic un scurt (prin difuzor) si daca nu le lipesti unde trebuie este extrem de probabil sa arzi amplificatorul sau boxa.