| popi a întrebat:

Am niste cartuse de imprimanta vechi de vreo 2-3 ani, curge cerneala din ele cand le ating dar nu vor sa printeze, merita sa le reumplu undeva sau mai bine cumpar unele noi si fresh?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu zic sa cumperi altele. Ai putea risca si sa pateze foaia daca printezi cu ele asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Briceagg a răspuns:

Poti sa cureti partea aia de cupru cu un servetel, o carpa

Dar mai intai, verifica in setari daca ai optiunea de a curata cartusele, se intampla destul de des sa scada calitatea documentelor, chiar daca este destula cerneala in imprimanta

| Briceagg a răspuns (pentru Briceagg):

Daca nu poti gasi setarea, sau pasii de sus nu te ajuta, imi poti da mesaj.