| BenyBen a întrebat:

Am niste castii de telefon si vreau sa inregistrez audio pe PC si nu imi merge l-am bagat in mufa care trebuie unde arata pictograma casca.
Am windows 10. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Castile de telefon nu pot fi folosite pe pc ca microfon. Fie iti cumperi separat microfon sau casti cu microfon pentru pc, fie cauti un adaptor care sa separe castile de microfon pentru modelul tau.
https://imgur.com/8DFzVib

2 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Daca are 3 linii pe jack-ul de la casti foarte probabil nu va merge

| IceWizz a răspuns:

Poti sa iti iei casti cu microfon