| ForeverWarrior a întrebat:

Am niste probleme cu calculatorul meu si nu stiu cum sa le mai dau de cap. Azi am nevoie de el si daca m-ati ajuta as fi foarte recunoscator. Vineri imi mergea putin greu calculatorul, asa ca m-am decis sa reinstalez windows-ul, ca oricum nu l-am reinstalat de vreo 5 luni. Am pus pe calculator si windows 7, dar nu era bun ca era 64x si eu am doar 2 GB ram, asa ca am revenit la windows xp. Ieri l-am reinstalat de doua ori si am instalat si driverele originale si nu ma lasa sa intru pe unele site-uri, pe unele nu le incarca complet, si nu poti sa faci nimic pe site-ul acela( cum ar fi yahoo sau facebook). Si daca vad un video mai lung mi se opreste brusc. Inainte sa reinstalez windows-ul am dat jos placa de baza si l-am curatat de praf. Am dat si radiatorul de la procesor jos si am vazut ca pasta aceea de pe procesor era uscata si neuniforma( avea goluri).
Eu am mai pus acum doua coolere care baga aer in unitate( in total sunt 3 coolere care baga aer in unitate si unul care raceste procesorul) si am instalat o aplicatie care imi arata temperatura la procesor. Am procesor dual-core si, cand ma uit la un video un procesor se incalzeste aproape de limita maxima si o si atinge. Oare pasta aia de la procesor e problema? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Vladuthz a răspuns:

Faptul ca pasta de la procesor are goluri reprezinta nu o problema, CI O MARE PROBLEMA. Baga o pasta noua si pune procesorul la loc, ar trebui sa se rezolve toate. De obicei nu e de jucat cu procesorul sau paste de la procesor.

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Esti sigur ca toate driver-ele instalate sunt corect instalate?