| MdA111 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor!
Eu am un laptop care are display-ul spart, iar eu am folsit un cablu vega -vega cu un adaptor hdmi, totul mergea bine doar ca cateodata nu se aprindea decat peste cateva ore sau se deschide foarte greu. Pt ca e un laptop mai vechi si imi mergea totul lag m-am gandit sa imi dezactivez placa video integrata si am dat un restart, iar apoi nu mi-a mai mers transmiterea imaginii, mi-am cumparat si un cablu hdmi -hdmi si tot nu merge

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cum i-ai dat "disable" da-i si "enable".

| MdA111 explică (pentru CM7YRE):

Disable

| MdA111 explică (pentru CM7YRE):

Pai nu pot pentru ca imi zice lipsa semnal cand conectez la tv iar ecranul laptopuluie nu mai functioneaza

| CM7YRE a răspuns (pentru MdA111):

De unde ai dat tu "disable"? Sper ca din BIOS. Poate te ajuta un reset CMOS.

| MdA111 explică (pentru CM7YRE):

Nu din bios m-am dus la this pc la propretis la drivere si i-am dat disable

| MdA111 explică (pentru CM7YRE):

Multumesc!

| CM7YRE a răspuns (pentru MdA111):

Cu placere!

| MdA111 explică:

I-am dat disable