| JusTPauL a întrebat:

Am o baterie externa ieftina și are rata de încărcare de 1A. Am vrea șansă să fac ceva din ea sa pot mari amperajul?

10 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Din pacate nu ai cum.

| JusTPauL explică (pentru aditimus):

Nici dacă ii schimb usb-ul cu unul 3.0?

| sierra1 a răspuns:

"rata de încărcare de 1A"

orice i-ai da din exterior, capacitatea bateriei rămâne aceeași (eventual reușești să o "paradești")

| aditimus a răspuns (pentru JusTPauL):

Daca vrei sa o strici...

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti face nimic. Doar sa iei alta.

| JusTPauL explică (pentru sierra1):

Rămâne aceiași adică 3.7v cu 1000mAhx2?

| JusTPauL explică (pentru aditimus):

De ce sa o stric? Efectiv ii decositoresc acei 6 pini și pun un usb 3.0. Ma gândesc sa ii adaug și un display care se îmi arate procentajul bateriei.
Cred ca o sa înlocuiesc și acele 2 baterii slabe cu 4 în serie de 3000mAh.

| JusTPauL explică (pentru darrio2007):

Dacă nu pot face nu-mi, macar o sa încerc.
Decât sa iau o baterie externa care pe lângă ca are baterii cu mAh mic mai exista posibilitatea sa să fie umplute și cu nisip.

| darrio2007 a răspuns (pentru JusTPauL):

De unde ai scos asta cu nisipul?

| aditimus a răspuns (pentru JusTPauL):

Enjoy.
Eu ti-am zis ca nu si tot o ti pe a ta.