| Alinutz1997 a întrebat:

Am o baterie externa power up de la Orange iar cand o bag la incarcat palpaie ledul rosu, cum imi dau seama cand este incarcata baterie?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut Alin,

Bateria este incarcata complet atunci cand led-ul rosu ramane aprins continuu. In acel moment o poti deconecta de la sursa de alimentare.

Cu prietenie,
Orange Helper.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca palpaie, teoretic ea se incarca. Daca se opreste pe led rosu, daca se stinge sau daca isi schimba culoarea, nu poate fi decat semnul ca aceasta si-a incheiat ciclul de incarcare. Eu asa vad lucrurile. E bine sa o tii sub observatie. Nu stiu cat timp ii trebuie pentru incarcare, dar daca isi schimba stadiul si nu mai clipeste ledul, trebuie deconectata de la curent.
http://forum.softpedia.com/topic/1035060-orange-power-up/