| s1ge123 a întrebat:

Am o bicicleta si un sabot de la frana din fata sta pe janta, iar celalalt, cand apas pe frana se misca, dar problema e ca celalalt nu vrea sa se miste. Cum reglez frana ca acel sabot sa nu mai stea pe janta? Vreau sa ma plimb si nu pot.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Desfaci de tot suportul de sabot de pe ax și aranjezi arcul în așa fel ca să fie mai tensionat. Apoi remontezi totul și mai reglezi fin din șurubelul de reglaj de pe braț.