| StefanCosmineZ9u a întrebat:

Am o Boxa Bluetooth Sharp PS-940 si i s-a stricat o piesa, placa de sunet sau nu stiu exact ce este. Ideea e ca nu gasesc placa aceea nicaieri, daca stie cineva si ma poate ajuta. Se numeste ALK-S16-0031 ( Mai scrie,, DESIGN BY XJ, si data 2018.10.22). Raman dator, boxa e noua si nu are garantie, s-au dus 10 milioane.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Placa electronica nu este o piesa, dar deseori este considerata si schimbata ca atare.
Te sfatuiesc sa apelezi la reprezentanta /service-ul acreditat a producatorului
http://www.cautservice.ro/......vice-sharp

| Digikey a răspuns:

Cine a facut constatarea defectului?

| StefanCosmineZ9u explică (pentru Digikey):

Am dus-o la un service, nu pot sa incarc poza cu piesa pe TPU. Deci eu nu cred ca nu se poate cumpara de undeva piesa asta. Ideea e ca am cautat Service Sharp si nu am gasit nimic. Raman dator daca ma poti ajuta!