| Gabi1999 a întrebat:

Am o cartela Cosmote si cand deschid telefonul imi cere codul PUK, cum pot afla codul PUK?

5 răspunsuri:
| JustSmileK a răspuns:

Dai la *100# de pe o alta cartela si alegi de acolo sa afli codul puk pentru numarul tau.

| FURRIA a răspuns:

Ori scrie in cartonasul ala negru de la cartela codul puk ori suni la *100# si alegi 9. (Servicii, Puck si timp liber)

| Teodora11 a răspuns:

Codul PUK este pe,, ambalajul de carton,, în spate, unde era cartela

| Qusifor23 a răspuns:

Atunci Cand ai cumparat cartela sub cartela era cod pin 1, cod pin 2 si cod PUK 1 si PUK 2

| Andre129 a răspuns:

Pai ai putea suna de pe alt numar la 1234 - Servicii clienti si sa ceri PUK-ul pentru numarul tau ( Bineinteles daca nu il mai ai ) happy