| Cruciuliță a întrebat:

Am o curiozitate. Cand vizitezi un blog a unei anumite persoane (mi s-a intamplat) cum pot afla aia ca site-ul respectiv a fost vizitat de cineva din Brasov, din Iasi, Timisoara etc. Cum fac de afla?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai site-ul are un soft integrat care detecteaza ip-ul care a accesat site-ul, avand in vedere ca browserele sunt setate sa accepte cookies, ca sa vezi locatia fizica a unui ip poti sa faci si tu acest lucru, cu ajutorul cmd si a catorva comenzi, deci nu e asa greu sa se realizeze un soft care face acest lucru automat pe un site.