| Aly1864 a întrebat:

Am o foarte mare problema. Am avut internet Opera si totul mergea bine. Pana cand de 4 zile nu mai pot intra pe Facebook, Hi5 etc. spune ca " Cookies Required

Cookies are not enabled on your browser. Please adjust this in your security preferences before continuing. " ( asta este la Facebook ). si nu stiu nici ce inseamna Cookies si nici nu stiu cum sa il pun ca sa mearga din nou Opera. RASPUNS URGENT! Funda! happy

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Activează cookie-urile din setările browser-ului şi totul va funcţionsa normal.Acele cookie-uri sunt nişte mici fişiere ce ţin minte datele de logare pe anumite site-uri şi care mai nou se dezactivează implicit din motive de securitate obsesivă, zic eu, deoarece degeaba îs dezactivate dacă ai muşcat un keylogger, de exemplu că parolele şi tot ce tastezi tot va fi aflat de cel ce a creat acest malware.Succes

| Aly1864 explică (pentru DeyCj):

Multumesc pentru ca mi-ai spus dar unde sunt setarile browser-ului si cum sa activez cookie-urile. as vrea sa stiu unde sunt setarile browser-ului straight face happy

| Aly1864 explică (pentru Aly1864):

De fapt am gasit setarile browser-ului dar imi spune sa aleg TOOLS si nu vad unde scrie TOOLS. straight face crying

| Aly1864 explică (pentru DeyCj):

De fapt am gasit setarile browser-ului dar imi spune sa accesez TOOLS si nu gasesc nicaieri unde sa scrie TOOLS

| DeyCj a răspuns (pentru Aly1864):

Unelte.Aia înseamnă în Engleză. Probabil că ai browserul în limba română.