| RazOl17 a întrebat:

Am o GIGABYTE GV-N240D3-1GI si nu stiu daca e compatibila cu placa basa Q67H2-AM ajutati-ma va rog happy

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Placa video este PCI Express 2.0 iar placa de baza are PCI Express dar nu scrie ce versiune. De mers vor merge impreuna.

Daca placa de baza are o versiune mai veche de PCI Express (decat 2.0) poate sa fie o incetinire la placa video daca satureaza magistrala PCI Express - dar la placa ta video nu cred ca este cazul.