| Sibiescu_Ionut_1993 a întrebat:

Am o idee mai tâmpită, am un mouse wireless și am cam pierdut reciver și as vrea sa îl folosesc în continuare, vreau sa ii adaug un cablu USB,cu alimentarea e simplu,dar unde conectez celelalte doua fire,respectiv verde și alb
Mouse-ul este un Logitech M150, varianta fără fir, deci cum îl fac?

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Nu te atinge de el deoarece fără receptor n-ai nicio șansa. Receptorul este cel care știe "să se prezinte" ca si interfața de mouse si in acest caz sistemul știe ce driver sa instaleze. Mouse-ul transmite doar parametrii de poziție si atât. Adică eu nu te văd capabil sa scrii tu un driver... îți ia un an. Poate găsești pe net doar receptorul undeva la mana a doua. Dacă nu găsești atunci dezmembrează-l sau dă-l! așa te-ai scăpat de o grija, ținând cont de faptul ca poți sa pierzi foarte multa vreme.

1 răspuns:
| AwGenetix a răspuns:

Pe intrarile analogice ale MCU. ma tem ca te depaseste cu vreo 20 de ani lumina