| lc13cm3 a întrebat:

Am o imprimantă Canon PIXMA MP280 iar când încerc să imprim ceva imi ia foile dar le ia cumva strâmb iar undeva pe la jumătatea foii se oprește și rămane efectiv așa foaia înăuntru sau dacă iese foaia, iese cumva șifonată și nu se printează bine. Țin să menționez că nu am mai folosit-o de ceva vreme iar ultima dată când am folosit-o(cu cel puțin un an în urmă, dacă nu mai mult) mergea cât se poate de bine. Ce pot să-i fac?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie dusa la curatat la un service.

| sierra1 a răspuns:

Bagă hârtie de calitate (să nu fie subțire sau indoită) curăță rolele tractoare cu ceva abraziv dar fin totodată, apoi ștergi rola cu vată îmbibată cu spirt (rulată pe un băț)

| simpluone a răspuns:

Vezi daca nu cumva a cazut ceva de dimensiuni mici (moneda, creion mic, etc) in fanta prin care bagi hartia! Uita-te bine cu o lanterna si inclina putin in spate imprimanta fara hartie