| Tomescu_Alin_1982 a întrebat:

Am o imprimanta EPSON wf 2540. Am cumparat cartuse reincarcabile compatibile cu EPSON. Sunt resetabile. Am incarcat cartusele cu cerneala compatibila. Cand am introdus cartusele prima data le-a vazut drept goale iar acum nu mai recunoaste cartusul negru. Ce este de facut?

3 răspunsuri:
| figaro a răspuns:

Reinstaleaza driver-ul imprimantei (asigurate ca nu ramne nimica dupa ce il dezinstalez)
Curata cardusul cu o bucata de vata cu spirt in locul unde face conctat cu pini din imprimanta.

| gmbod1 a răspuns:

Pai tu nu te-ai uitat la ele cand leai bagathee hee? ia-ti alte cartuse dar la cat costa. mai bine iti ei o imprimata noua sincer am vazut la kaufland 160 lei am si eu de aia si isi face treaba sa stii...dar daca doresti umplele iar sau dale pe astea(cartusele) pentru altele dar la un magazin specializat nu la toti spartiilaughing BFT!

| Tomescu_Alin_1982 explică:

Acum recunoaste cartusele si nivelul de cerneala. cartusele cu culori primare merg fara probleme. totusi, cu negru nu tipareste deloc. apare ca plin, am curatat capul de printare de cateva ori si totusi refuza sa printeze cu negru. hartia iese tot alba cu toate ca in aparenta functioneaza.