| Dhdhbfbc a întrebat:

Am înregistrat niște hoti cum încercau să fure ceva. Imaginile nu sunt foarte clare. Ce program as putea folosi sa identific nr mașinii? Gen sa mărească claritatea. Si de pe ce program pot derula si așa filmările?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Doar cu programe profesioniste sofisticate si foarte scumpe se pot imbunatatii imaginile din filmarile RAW, dar daca uu trecut deja printr-o prelucrare, atunci nu mai sunt sanse.

Filmarile le poti reda cu orice program player (video), care are instalate codec-urile (traducatoarele de codificare) necesare pentru formatul filmului tau.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La politie nu sunam?

| NGheorghe a răspuns:

VLC

| sierra1 a răspuns:

Daca filmarea nu e clară, n-ai ce-i mai face

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te rog să mergi cu înregistratea la poliţie pentru verificări suplimentare, nu tu eşti în măsură să faci aplicarea legii.
Pa, pa.

| Dhdhbfbc explică (pentru Legiuitoarea):

Nu imi spui tu mie ce sa fac!

| Iote a răspuns:

Ti-o fi furat cartea de gramatica?

| christine99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca a sunat fata aia din Caracal la politie si au ajutat-o mai mult de o gramada.

| Iote a răspuns:

"Stiu de 500 de ori mai multa gramatică ca tine"
Si atunci, de ce nu dovedesti?