| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare
Am intrat pe Facebook si mi-a distribuit o persoana poza mea pe peretele personal, este posibil asa ceva? Am intrat in setari si nimic... am raportat postarea si scrie ca nu incalca regulile Facebook.

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da nenea, daca nu ai setata ca si unshareable.

| raMLesS a răspuns:

Cine mai foloseste Facebook? devil on the phone

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai tot ce pui pe Facebook devine public, devine proprietatea Facebook (asa scrie la termeni si conditii) deci daca cineva vrea sa o distribuie o poate face fara probleme.
Daca nu vrei sa se mai intample asta, seteaza acea poza sa o vada doar prietenii tai. Astfel oricine care se uita pe profilul lui si nu e prieten cu tine nu o sa poate vedea ce a distribuit el, o sa ii apara "continut indisponibil" sau ceva de genul. Deci e bine ca doar a distribuit-o si nu a copiat-o sa o puna direct la el pe Facebook.

| cfrtobias a răspuns:

Poate ai pe public Facebook. eu am incercat de la altii sa distribui si nu merge

| sweetys a răspuns:

Poza de profil este publica, prin urmare o poate distribui oricine. Vezi la setări la distribuire dacă poți sa schimbi ceva.