| FairPlay a întrebat:

am net de la [Akta], downloadez cu [1.5] [1.7] si cate odata dupa un anumit timp de download imi scade viteza la 300 de Kb, si pe speed test am niste viteze enorme, de la ce ar putea fi cauza. am nevoie de ajutor [dau funda]. am uitat sa mentionez ping imi ramane acealasi 3ms 4ms 2 mersi

Răspuns Câştigător
| alabalaportocala1 a răspuns:

Asa patesc si eu. Nu conteaza ce downloadez, daca am downloadat 4 gb in 24 de ore imi scade viteza la 300kb/s. Cred ca au ei o restrictie, ca altfel nu imi explic si chiar daca au nu mi se pare normal sa imi restrictioneze viteza si eu sa platesc tot atat.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Viteza de pe speedtest se imparte la 8 sa afli viteza reala.Depinde de sursa de unde downloadezi de scade la 300 kb sau este prea incarcata reteaua.

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Speedtestu are ceva in ultima vreme.eu downloadez cu 5mb-6mb.dar pe speedtest imi arata ca am doar 19(asta inseamna ca maximu de download este 1.9 mb)

| FairPlay explică:

Am inteles dar dc numai atunci cand incep sa downloadez ceva mai mare. adica pe o perioada mai lunga de timp

| cornel_7811 a răspuns:

Ca sa descarci cu viteza mare trebuie sa fie cati mai multi donatori de unde descarci adica cat mai multe persoane care au ce downloadezi tu in acel moment si care sint conectati la net atunci.