| Abdi213 a întrebat:

Am o intrebare castiile razer kraken usb merg doar cu programul synapse sau si fara. Se aude daca nu am acest? Am mai pus odata intrebarea. Funda la raspunsul corect

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

N-ai nevoie de Synapse ca să funcționeze.

Dacă nu auzi nimic, ar trebui să le configurezi ca dispozitiv implicit (Default device).

În taskbar-ul Windows, în dreapta jos (lângă ceas), dă un clic-dreapta pe icon-ul cu boxele. De acolo alege Playback Devices.

În lista aia caută căștile tale, dă clic-dreapta pe ele și alege Set as Default Device (pentru difuzor) și respectiv Set as Default Communication Device (pentru microfon).

Synapse ar putea avea niște avantaje în plus, dar nu e necesar.

| Abdi213 explică (pentru Zartbitter):

Mersi mult! You are nr.1

| Zartbitter a răspuns (pentru Abdi213):

Toți pentru unul! :-)

Ai niște căști bune, sper să te bucuri de ele.