| NVRE a întrebat:

Cine a achizitionat cursul de python si linux de la Ramon Nastase? As dori sa vad niste pareri si daca se poate niste screenshot-uri la curs ca sa imi fac o idee.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

350 ron pentru ceva ce exista gratis pe net? hmm

| NVRE explică (pentru suntserios):

Stiu ce spui dar timpul pe care il petreci cautand informatiile de care ai nevoie poate fi egal cu pretul (nu chiar).

| NVRE explică (pentru suntserios):

Apropo tot nu am rezolvat acea "eroare". Am facut un fel de program care trebuia sa intrebe niste lucruri (banal dar am crezut ca asa il v-a deschide) si am incercat si un simplu print ("ce faci?") su nu a mers.

| suntserios a răspuns (pentru NVRE):

Nu mai stiu despre ce eroare e vorba

| NVRE explică (pentru suntserios):

Pai nu e o eroare si pur si simplu se deschide cmd si de inchide intr -o secunda fara sa afiseze nimic.

| suntserios a răspuns (pentru NVRE):

Pai pare sa functioneze ok. Se deschide afiseaza si apoi inchide. L ai facut tu sa faca altceva, gen sa astepte o actiune de la tine ca sa opreasca rularea?

| NVRE explică (pentru suntserios):

Nu. Pur si simplu am scris ceva banal gen (print("ce faci?") si nu statea cmd-ul deschis aproape nici o secunda (in acel scurt timp in care statea deschis se putea observa ca nu afiseaza nimic)

| suntserios a răspuns (pentru NVRE):

Pai da, el face exact ce ii zici tu. Afiseaza si se inchide. Ia baga dupa print un
time.sleep(5)

| NVRE explică (pentru suntserios):

Nu face nimic. Spune ca nu e definit( ca si cum nu e un cod)