| Talion a întrebat:

Daca sa zicem ca imi fac un calculator pe piese, de care gasesc, preferat un ryzen 5, un rtx 580, pentru un calculator de gaming ce W ar fi necesari sau recomandat in general la o sursa?

Răspuns Câştigător
| ILoveCringe4427 a răspuns:

O sursa de 500w e mai mult ca suficienta pentru un pc gaming standard.
Te mai poti uita si la eficienta sursei pentru o achizitie mai buna, cu 90% eficienta sau mai mult.

Website for refference:https://outervision.com/power-supply-calculator

1 răspuns:
| CosminSM a răspuns:

Eu as zice ca sunt suficienti 650W, va fi buna si pentru viitoarele upgrade uri. Sursa sa fie de la seasonic sau corsair.