| Broadband a întrebat:

Am o intrebare: daca vreau sa schimb procesorul trebuie sa schimb si sursa de alimentare, si alte piese?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa schimbi sursa doar daca sursa ta actuala nu va face fata noului procesor. Daca ai o sursa de 450 w este suficienta nu trebuie sa iti faci griji

| Narcis2007 a răspuns:

Depinde, daca noul procesor se potriveste cu placa de baza nu va trebui sa schimbi nimic

| Kylexy a răspuns:

Sa zicem ca ai un procesor amd socket 939 e tie iti trebuie tot socket 939 ca sa iti intre pe placa de baza.nu trebuie sa schimbi nimic daca schimbi procesorul.

| Broadband explică:

Am Intel core de 1. 8ghz si vreau sa pun unul tot de la Intel core dar de 2. 7ghz. doar atat sa il schimb cu unul mai mare. sursa e atx de 450w, placa de baza Asus p5kpl am in roem si

| iulianus111 a răspuns:

Depinde daca procesoru tau nou va fi combatibil cu piesele care le ai u in calculator big grin funda?

| gabriel_1936 a răspuns:

Eu am la fel si vreau sa pun un procesor de 3.2gh merge sau ce procesor ar trebuie sa pun sa mearga si sa fie mai mare?