| SoulReaver a întrebat:

La un modem Huawei mt882 se pot conecta 2 calculatoare? Am vazut ca are o iesire prin usb si una prin cablu normal de internet. Dau funda.

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Da ai 2 variante. 1) Distribui internetul prin swich(greoaie si neindicata insa merge)
2) Distribui internet la 4-8 calculatoare printr-un router ce acorda ip separat fiecaruia si merge uns pentru toate.Routerul trebuie alimentat permanent deoarece el "jongleaza "permanent iesirile spre internet.Ar mai fi insa nu indic aceasta sa introduci la unul din compuri 2 placi de retea si din cel cu 2 placi lan sa distribui net si la al doilea, insa impuna ca primul sa ramana permanent pornit, varianta neeconoma si greoaie.Succes alege varianta 2 si este ok.

| Mickulash a răspuns:

Da,merge,acelasi model de modem am eu si am pe el pc si laptop. pc-ul este conectat normal si laptopul prin usb. este mai greoaie ceonexiunea prin usb dar merge.