| Demidol a întrebat:

Am o intrebare legata de Adobe Flash Player.
De cate ori deschid o pagina care il foloseste, mi se cere sa activez Flash Player. Ce ii lipseste? De ce nu se activeaza automat?

Răspuns Câştigător
| cfrtobias a răspuns:

Nu se mai activeaza automat poate ca numai e permis asa am si eu in chrome... si folosesc xat.com si chiar de am pus sa ramana tot asa e

| Demidol explică (pentru cfrtobias):

Explicabil. Pentru ca inainte nu-mi facea asa. Si e la zi cu actualizarile.

12 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Poate nu e actualizat.
Verifica daca ai ultima varianta de flash player.

| Demidol explică (pentru gabicoo):

Ba da, este actualizat. Ba chiar l-am dezintalat si reinstalat de pe site-ul oficial inainte de a pune intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virus happy sunt o gramada de pagini care iti cer sa actualizezi flash, pentru ca asa iei virusi, prin flash player si prin java. happy N-ar trebui sa iti ceara nici un site, mai ales daca il ai instalat, sa iti ceara si a doua oara. Si fff multe site-uri, nu mai lucreaza cu flash player, ci cu html5, tocmai pentru ca flash player este predispus la atacuri cu virusi.

| Demidol explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu imi cere sa il actualizez. Imi cere sa permit rularea sau sa il activez.
Din cauza asta nu mai pot vedea nici webcam-urile? Ce este de facut?

| Demidol explică (pentru anonim_4396):

Si fac verificare pentru virusi in mod constant, in afara de antivirusul instalat. Doar daca... nu e ceva ascuns, de nedepistat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Demidol):

Nu-ti depisteaza nimic nici un ativirus, reinstaleaza win, si nu mai intra pe site-uri dubioase, si nu mai instala flash player.

| cfrtobias a răspuns (pentru Demidol):

Http://prntscr.com/m2qci1 poti apasa acolo sus la i sau altfel de ai si da dai voie

| Demidol explică (pentru anonim_4396):

Scuze! Alt site mai dubios ca TPU, nu accesez. Si daca nu am Flash player, cum rulez unele programe?

| Demidol explică (pentru cfrtobias):

Asta e pentru captura ecran. Ce sa fac cu asta? Eu vreau sa se lanseze (automat) Flash player.

| cfrtobias a răspuns (pentru Demidol):

Iti aratam cum poti sa dai sa ii dai voie da oricum nu cred ca mai poti sa fie automat ca e nesecurizat doar de fac fiecare cu https sau asa ceva sa fie valid ii protectie sa n-ai virusi

| Demidol explică (pentru cfrtobias):

Pai, am incercat, dar nu are efect asupra Flash player. De asta ti-am scris.