| Alex_Bratu_1997 a întrebat:

Am o intrebare legata de o Tableta pc Allview Alldro speed duo:
ma intrebam de ce imi consuma mult din baterie? cand dau la >setari-acumulator imi scrie
1.Asteptare celula 87%
2. Tableta inactiva 10%
3.Ecran 4%
Cum o setez sa nu imi mai consume asa de mult
Va rog raspudeti cat mai repede dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| VlogDinMers a răspuns:

Incearca sa setezi lumina la display mai mica atunci cand o folosesti in casa si sa opresti aplicatiile inactive cu task managerul tabletei.
Succes! Poti intra in task manager din setari -> servicii sau application ->manage aplication (nu stiu sigur cum arata meniul pe tableta Allview ). Succes!