| MihaelG a întrebat:

Am o întrebare! Mă poate ajuta cineva cu niste chestii și anume: o idee între ce să aleg dintre:Ulefone TIGER, Ihunt one live Și Samsung Galaxy J52016? Aștept opinii și detalii despre fiecare in parte și de ce îmi recomandați sau de ce nu îmi recomandați acel tip de telefon, lucruri bune și lucruri mai puțin bune despre aceste telefoane!

4 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Ulefone n-are nimic in plus fata de cele doua in afara de baterie, care nu e nici asa geniala, dar te va tine cu siguranta cu putin mai mult decat celelalte.
Personal as alege ihunt one love, dar acum depinde de ce vrei tu.
iHunt one love are un procesor oarecum mai bun, un ram mai mare(asadar si memorie de stocare mai mare), ecranul mai mare(rezolutia mai buna), full hd, deci la video sta bine in majoritatea privintelor..si niste "smecherii" implementate din sistem(mici plus-uri la conectivitate, wi-fi si chiar glisarea automata a ecranului cu un simplu gest sau cu un simbol facut pe ecran, pe ecranul blocat, screenshot tot cu simple gesturi, fotografii la fel, etc) fara sa mai iei aplicatii sa il soliciti in plus. Totusi, nu se poate detasa(scoate)bateria, dar se poate scoate capacul si o poti inlocui oricand la un service. Vine in plus si cu o folie de protectie deja pusa pe el, una de rezerva si o husa de protectie din silicon(nu plastic, deci va fi destul de flexibila si rezistenta).
La Samsung o sa arate cam la fel de dragut, incarcatorul e de 1.5 A(1500 mili-amperi), deci se va incarca mai repede decat ihunt(care are 1 A). Bateria e detasabila, aproape identica cu ihunt-ul, dar carcasa s-ar putea sa fie mai usor de stricat in timp. Ecranul e super amoled(bun), chit ca e mai mic cu o idee, si are rezolutie mai mica(o sa se vada mai mare cu o idee asa..cam tot si pixelat de-aproape) dar culorile arata mai vii. Spatiul de stocare o sa fie mai mic(iti raman vreo 9-10 gb intern, in telefon, pe langa ce card ii pui tu, pana la 256 gb). Nu e foarte sofisticat in general, nu are senzor de amprenta si alte "fite". Camera e optimizata mai bine, desi nu e cu mult departe.
ihunt e bun la jocuri, filme, programe in general, are niste mici "fite" si arata mai mare si mai luxos, si iti face lucrurile pentru tine, nelasandu-te sa il modifici prea mult(fizic) pe cand Samsung-ul e decent, are camera si bateria mai bune cu o idee si mult mai wide(lata, prinde o zona mai mare, si aici ma refer la camera secundara, de pe fata, deci no stress la selfie).
Pe oricare il cumperi e bun, nu te va dezamagi(sper), dar daca te uiti la detalii, alea sunt. Multa bafta si sa te bucuri de el cat mai mult, oricare ar fi alegerea facuta big grin
P.S. : Sa nu uit, pe site-ul ihunt gasesti telefonul(one love) si in varianta gold, eventual si plata in rate, daca e sau nu si pe eMAG, pcgarage sau alte magazine.
// Ce zice cipy de iHunt e faptul ca telefonul are un fundal din fabrica pe care apare "iHunt.ro" scris sus, si dispare cand deschizi aplicatii. Poate fi schimbat foarte usor din meniu cu unul "curat".

| MihaelG explică:

Bă prostule mie mi-ai spus așa? Nesimțitule! Nu ți-e rușine?

| BergerCipy a răspuns:

Ulefone tiger un telefon foarte bun la acel pret calitate look design rezistent amprenta camera...I hunt one eh. Este oribil ca acel telefon este ca o reclama deoarece cand telefonul nu este pe o aplicatie apare mereu sus numelr lui adica I hunt one.J5 desi este de la Samsung nu te lasa pacalit telefoanele J sunt cele mai praf adica uite un top al calitati telefoanelor de la Samsung care incep cu o litera J, A, C, S Deci eu am dorit odata sa-mi iau unul chiar dintre aceste 3 desi am luat altul cel mai bun ar fi Ulefone

| MihaelG explică (pentru BergerCipy):

Auzi poate tu ști și mă poți ajuta! Astea sunt din China da? Și întrebarea mea este daca dau comanda de pe eMag vine tocmai de acolo? Și mai este ceva iHunt și ulefone are limba romana inclusă?