| Paul260 a întrebat:

Am o intrebare mi-a aparut dintr-o data blue screen si vreau sa stiu daca e posibil sa fie de la monitor?

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Blue screen apare doar cind ai probleme cu windowsul.Deci ori ai instalat ceva driveri, programe, game etc si ai un conflict in software. Revino la vechea configuratie prin optiunea restore ( o acesezi cu f8 ) ce va aduce sistemul la starea anterioara instalarii respective cu probleme.Succes

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Nu e de la niciun monitor, eroarea apare de la windows, n-are legatura monitorul cu asta.

| GenetiX a răspuns:

happy Au intrat ramii in razboi... Stii ce cred eu? Ca atat timp cat stii ce este "blue screen", inseamna ca intrebarea asta ai pus-o la misto happy Sper ca te-ai amuzat pe seama raspunsurilor deja laughing

| evostyle7 a răspuns:

Blue screen + detalii? Daca e asa inseamna ca ti`or intrat RAMii in conflict. Reinstaleaza`ti windows`ul, si daca problema persista, ti-as recomanda sa iti schimbi memoria RAM sau chiar placa de baza, daca problema e mai avansata. Succes.

| Liquify a răspuns:

Nu are nici o legatura cu monitorul. Fa cum a zis traveler si daca nu merge reinstaleaza Windows-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| 0vidius a răspuns:

Da un reset daca nu merge reseteaza biosul daca nu merge reinstal Windows.

| catalin41190 a răspuns:

Salut.verifica cablul de alimentare, poate nu e bagat bine, sau de la placa de baza in cel mai rau caz.depinde.nu ai mentionat ce tip de monitor este...lcd sau crt.