| Atrix a întrebat:

Am o intrebare:
Mi-ar merge placa video nVIDIA 630 cu procesorul AMD Athlon II x2 240 (dual core)?

Adica vreau sa stiu daca procesorul ma va trage in jos sau nu.

Vreau sa imi fac upgrade la placa video de la calculator si vreau sa ma asigur ca nu o sa am probleme.

Răspuns Câştigător
| Atrix explică:

Este ok, configuratia este echilibrata. placa video nu va fi limitata de procesor. maxim ai putea lua asta, in materie de placi video ca sa nu existe limitare. http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
este o placa video superioara la gt 630/.

13 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Presupun ca vrei sa-ti iei un laptop.

NU stiu ce laptop are plaga 630m si procesor athlon x2. Daca poti sa-mi dai un link ar fi perfect.

Vezi ca exista o gramada de laptopuri cu 630m si Intel i5 sau i7(mai scump). Athlon x2 este un procesor expirat de mult timp.

| florin1979 a răspuns (pentru Nickname1890):

Ceva e putred in intrebarea lui. athlonul ala este procesor de desktop toata ziua. http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/athlon-ii-x2-240-280ghz-skt-am3-box/

| Nickname1890 a răspuns (pentru florin1979):

Http://www.emag.ro/......ETWS3BBBM/

exista si laptopuri cu athlon x2, dar este un procesor vechi si momentan nu cred ca se mai baga in vreun laptop din generatia asta. Pe cand 630m este placa video noua.

| florin1979 a răspuns (pentru Nickname1890):

Stiu ca exista, de asta zic ca e confuz, uite el ce intreaba ""Mi-ar merege placa video nVIDIA 630 m cu procesorul AMD Athlon II x2 240 (dual core)?"" IN intrebare spune exact modeulul procesorului, care este de desktop toata ziua. tongue

| Nickname1890 a răspuns (pentru florin1979):

Da asa e. Nu vazusem 240 ala big grin

Pai poate vine el si ne lamureste happy

| Atrix explică (pentru florin1979):

Intr-adevar am gresit la intrebare....scuzati-ma:
Nu 630m ci doar 630----placa pentru. desktop.Eu am PC si vreau sa-mi fac upgrade la placa video.

| Atrix explică (pentru Nickname1890):

Stiu asta, dar la am citit undeva ca se poate ca biosul sa nu fie compatibil si va necesita update.slot am pci-e x16 deci nu este problema

| Nickname1890 a răspuns (pentru Atrix):

Nu ai ce probleme sa ai nici cu biosul si nici cu posibilitatea ca procesorul sa o limiteze. Nu este o placa video ultra-performanta o sa o sustina lejer Athlonul dual-core.

| Atrix explică (pentru Nickname1890):

Pai nici nu imi permit ultra performanta...dar din cate am citit la comenatrii ruleaza bine jocurile noi...multi au zis ca le-au jucat si la ultra. deoarece placa de pe eMAG are 4gb rami.

| Nickname1890 a răspuns (pentru Atrix):

Daca joci la rezolutie mica posibil sa duca, desi si aici e relativ, pentru unii 30fps inseamna fluent. Pentru mine la 30fps prefer sa nu ma mai joc... Daca vrei rezolutii mai mari 1920x1080 nu ai sanse cu ea.

| Atrix explică:

Am modificat intreabrea ca sanu mai fie dubii happy

| Atrix explică:

Oricum merci pentru. ajutorwinking.Acm mi-am dat seama ca nu am dc sa-mi fac griji.Singura problema ramasa este compatibilitatea biosului care sincer habar nu am cum sa aflu de ea.

| florin1979 a răspuns (pentru Atrix):

Compatibilitatea biosului la ce? placile video sunt de 2 feluri. pe suport PCI-E sau alea model vechi pe suport AGP. orice placa PCI-E merge pe o placa de baza cu slot PCI-E fie ca e 1.0 2.0 2.1 sau 3.0 si orice placa AGP merge pe placa de baza AGP.