| Marmo a întrebat:

Am o mare problema. Acum cateva zile (joi) mi-am scapat iphonul in apa. Am Iphone 4 si cred ca a a facut scurtcircuit. Oricum am intrat pe google, am cautat ce sa fac sa il usuc, etc. Astazi am incercat s ail bag in proza sa vad daca mai merge. Nimic... nu se aprinde, nu se incarca. Nu stiti ce as putea sa ii fac? Sau unde sa il repar in Cluj? Toate magazinele ce repara iphone 4 care le-am gasit eu sunt in Bucuresti...

11 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Pai mergi la la magazinul de unde l-ai luat sau mergi la orice alt magazin unde se vand telefoane.Nu trebuie sa fie neaparat magazin de reparat iPhone 4.
O sa ti-l repare cineva care se pricepe.
Ai putea sa incerci sa il usuci cu feonul. Poate merge.

| BRG a răspuns:

Ce aiurită și zăpăcită ești, cum naiba ai scăpat telefonul în apă? Ce ai mîini de cauciuc? Acum roagă l pe ăla din anglia să îți mai trimită încă unul, cu care să faci la fel, dar scapă l în wc dacă poți.

| cyadron a răspuns:

Buna! Trebuie sa il duci la un magazin specializat. Daca nu reusesti sa gasesti nici unul in orasul tau imi poti trimite telefonul prin posta sau prin tren/massaro si il pot duce eu la un magazin specializat in Bucuresti. Daca ai nevoie de ajutor putem vorbi pe yahoo.

| мαddยtรรα a răspuns:

Ar fi mai bine sa mergi sa il duci la un magazin de reparat. nu te baga sa il strici tu si mai rau... sau daca ai garantie, du-te cu garantia la magazinul respectiv [ adica de unde l`ai cumparat]. Sfatul meu big grin

| tusha a răspuns:

Fii atent aici.imediat cum l-ai scapat in apa trebuie sa ii scoti bateria.IMEDIAT! daca al tau nu mai merge.lasa l la uscat cateva zile sau daca poti desfa-l in bucati si lasa l fara baterie la uscat.

| ancutzyka a răspuns:

Du-te la un specialist acolo in bucursti si spune-i ce s-a intamplat si daca se mai poate face la el iar daca nu se poate te duci de unde tiai cumparat telefonul dar acolo te duci cu garantia poate iti da altul oricum sper ca te-am ajutat funda?:X

| amandina_9543 a răspuns:

Si nici macar nu ma imprietenisem cu el:-s

| Marmo explică:

@majoritatea :
l-am primit din Londra, deci slabe sanse sa il duc la magazinul de unde l-am luat, dar mersi oricum :)) si iphone nu repara cu garantia daca l-ai scapat in apa.
@cyadron :
eu incerc sa nu il duc la bucuresti, ci la cluj...
@cei ce mi-au zis sa scot bateria : nu il poti desface fara instrumente speciale... http://www.iphoneforum.ro/topic/96-tutorial-desfacere-iphone-3gs/... si mi-e frica ca nu il pot pune inapoi
@am o intrebare : mi-o promis un coleg un Nokia ca in reclama in care telefonul sparge masa din sticla, ce zici ala tine :))?
Mersi tuturor... :)

| Bata_3302 a răspuns:

Pai draga in cluj nu este nici un magazin, Orage, Vodafone.etc incearca la ei sa il duci la reparat ca daca o intrat la apa si nu ai scos repede bateria atunci o facut scurtcicuit sau de nu desfal bucati si curatal cu parfum sa il deoxidezi oki.:*

| AmOÎntrebare a răspuns:

Sarmanul iphone... cum poti fi asa neglijenta?
singurul lucru pe care il poti face: ingroapal da nu inainte sa in parfumezi ca mortii miros urat si cumparati o rabla ca aia nu se strica daca o bagi in apa!

| AmOÎntrebare a răspuns:

@Marmo e bun unu deala laughing