| AlexMares a întrebat:

Am o mare problema.Am cumparat in decembrie un psp e-1004 din Altex si in timpul asta l-am modat, dar mi s-a stricat joysticul. Pot sa iau garatia sau sa il demodez sau sa imi spuneti un service? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Ma refeream daca s-a umblat in ea, dar daca este doar o modificare de firmware nu ar trebui sa fie problema prea mare, vorbeste cu baietii de la altex nu au ce sa-ti faca rau ei acolo ba din contra iti pot da un sfat in favoarea ta daca sunt de treaba.

2 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Daca modarea nu s-a facut la nivel hardware eu zic sa-l duci la baietii de la altex care il vor trimite la Bucuresti, discuta si cu ei sa-ti spuna o parere ei stiu mai bine si nu sunt in masura sa-ti anuleze garantia decat cei de la serviceul de la Bucuresti in cazul in care constata ceva ce nu ii ok.

| AlexMares explică (pentru Gas):

Depinde ce intelegi la nivel hardwere ca modarea la mine consta intr-un CFW mai exact LME 6.60

| Gas a răspuns (pentru AlexMares):

Ma refeream daca s-a umblat in ea, dar daca este doar o modificare de firmware nu ar trebui sa fie problema prea mare, vorbeste cu baietii de la altex nu au ce sa-ti faca rau ei acolo ba din contra iti pot da un sfat in favoarea ta daca sunt de treaba.