| MariusvT a întrebat:

Am o mare problema.
Aseara am stat pe calculator, l-am stins si m-am culcat, era totul in regula, urmatoarea zi cand am vrut sa intru pe calculator nu se aprindea, nu primeste deloc curent, vreau sa mai mentionez ca placa video, de baza, sursa, hard disk, procesor, rami le-am luat acuma recent, am dat peste 20 de milioane pe toate, am incercat sa schimb cablul, tripla dar degeaba. dati-mi niste solutii, dau funda.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ori cablu de curent e defect, ori sursa acolo unde vezi cablu sus intra curentul acolo sunt sigrante poate sunt arse, placa de baza nu cred ca e arsa, recomand scoaterea bateriei adica biosul sa se reseteze, dar asa dintr-o data nici nu intra in bios?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca sursa e de vina!
Şi eu am avut o astfel de problema si in cazul meu sursa a fost de vina!

| StefanChriss a răspuns:

Aici nu prea ai ce sa mai faci tu, ar trebui sa-l duci la service. Doar daca faci rost de fiecare piesa, si le schimbi pe rand, pana se aprinde, si atunci aflii care era cea stricata laughing

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Vorbeste cu un specialist!

| alyalynutz a răspuns:

Poate ca trebuie reinstalat wind.

| MariusvT explică (pentru alyalynutz):

Tu cred ca nu ai inteles. Cum sa reinstalez windowsul daca nici macar nu mi se deschide.

| alyalynutz a răspuns (pentru MariusvT):

Pai cred ca nu ai asezat componentele bine, s-au ce mi s-a intamplat si mie este de la sursa.

| BlueBoy333 a răspuns:

Daca nu porneste mai mult ca sigur e de la sursa dar ca sa fii sigura du-l la un specialist! happy