| VictorSilviu a întrebat:

Am o mare problema: bateria laptop'ului e moarta, l'am tinut prea mult la incarcat, iar acum nu poate sta daca nu e conectat la priza... nu cumva de asta se numeste laptop?! Acum, cum trag firul, se stinge si pierd toata munca... Cum sa'l repar? Daca se poate fara sa'i cumpar o baterie noua sad

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bateria nu se poate repara, trebuie sa cumperi alta noua. Dupa ce ai cumparat-o incearca sa folosesti laptop-ul fara baterie, daca ai la indemana o priza, bateria o folosesti doar cand nu ai priza si asa durata bateriei va creste mult. Cel putin asa am citit in manualul de utilizare al laptop-ului meu (Acer Aspire). Numai bine!

| andreea753 a răspuns:

Din pacate, e greu de spus daca o baterie s-a prea mult sau prea putin in priza inainte sa fie prea tarziu, de aceea cred ca e nevoie de o baterie de laptop noua, una din recomandarile recente este acest magazin http://digi-mind.ro/baterie-laptop.html in care am vazut si ceva modele mai rare si diferite amperaje. Spor maxim!

| kidy_1467 a răspuns:

Pai nu poti sa il repari fara sa ai schimbi bateria
tot ce mai poti face este sa cumperi alta
bafta

| fratica_6823 a răspuns:

Nu ai ce sa-i mai faci s-a dus bateria
in afara de a cumpara alta nu ai ce face, pe viitor sa stii! cand stingi laptopu nu-l mai lasa in priza, de acolo pleaca tot!