| Wolf_Andrey_1994 a întrebat:

Am o mare problema cu laptopul! De cand l-am reparat din nov 2017 a mers f bine dar de aprox o luna daca ma uit vre 5-15 min la un video pe Youtube imi da black screen fara nici un motiv si trebuie restartat manual pe anumite jocuri imi da blue screen dupa 2 ore!
iata specificatiile:
CPU: AMD Turion Ultra Dual Core zm-82 2.2 ghz
GPU : ATI Radeon Mobility HD 3400 Series 2 gb (256 dedicati)
RAM : 2x2 GB Samsung DDR2
HDD: Seagate Barracuda 500gb SATAIII

5 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Salut, mai bine il duci la cineva care se pricepe, el o sa ti-l desfaca sau o sa se uite la el si o sa-ti spuna ce are.

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Ce reparații i s-au făcut? Cumva rebailing?
AMD pe laptopuri au fost fiasco, pur și simplu se încing foarte tare, și duc la probleme cu cipurile după placa de bază.
Dacă se face ecranul negru, cel mai probabil ai probleme cu cipul video, s-a deplasat un pic, din cauza căldurii, și acum face probleme.
Trebuie lipit din nou de placa de bază, doar că nu e o operațiune care reușește întotdeauna.

| Wolf_Andrey_1994 explică (pentru Jonas94):

Salut mi s-a pus un cip "nou" pe placa de baza care mi-a dat putin de gandit cand l-am aprins mi-a dat date de 1 ianuarie 2001 dar laptopul este fabricat in 2008

| Wolf_Andrey_1994 explică (pentru Jonas94):

Nu este de vina cipul video m-am uitat in interiorul laptopului nu este dezlipit si temperatura maxima pe care o poate atinge placa video este maxim 45 grade in full load si procesorul 70 pana la 100 mai e cale lunga

| Jonas94 a răspuns (pentru Wolf_Andrey_1994):

Atunci e o problemă de la drivere dacă primești blue screen.
Verifică cu Driver Booster, că e posibil să ai drivere vechi în sistem.