| Rapidistu_Ionut_1994_JZne a întrebat:

Am o mare problema cu pc-ul! Am luat un virus periculos ( trojan ceva de genul... calul troian pe romaneste, de atunci au inceput problemele. Am schimbat windowsul dar imi merge pc-ul ce imi merge iar dupa se blocheaza si sunt nevoit sa ii dau restart. Iar atunci ori ramane ecranul negru ori apar multe dungi colorate. Dupa mai multe ore reusesc sa intru iar acum de exemplu nu imi mai merge mozila si google chrome. Am desfacut procesorul sa ma uit sa nu aiba ceva si am vazut ca ii lipseste un " dinte " nici nu stiu cum sa ii spun. Oare care e cauza de nu imi mai merge pc-ul? Ajutor! Dau funda. Cand dau sa intru in mozila imi apare asa " profilul firefox nu poate fi incarcat. Probabil lipseste sau este inaccesibil " am reinstalat din nou si tot asa imi zice.

Răspuns Câştigător
| Kowka_Yuki_1992 a răspuns:

Deciiii am avut un virus asemanator care imi decripta absolut tot din pc, se numea hvchost parca. La modul ca intram pe google chrome dand ''executare ca administrator''. Ia'ti malwarebytes, scaneaza si dupa da'i sa stearga virusii, ia si avastul si lasa'l tot sa scaneze si la fel, va dura ceva, intre timp intra in my computer, click dreapta, proprietati, index experienta windows, executati din nou evaluarea, dai pe evaluare pana iti creste de ex de la 3.2 la 3.4 tot asa pana la 5.4 parca. Forta Rapid :3

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu trebuie doar să schimbi windows-ul, trebuie să nu uiți să îl boot-ezi. Dacă are probleme și după asta înseamnă că ai stat prea mult cu virusul în pc și ți-a afectat și componente ale pc-ului, iar în cazul ăsta trebuie dus la un specialist.

Apropo forza RAPID!

1923,
s-a născut un mit,
nu existau steliști și nici căței,
dar exista rapid,
în viața mea n-am fost aurolac,
și nici câine turbat,
și am purtat de când mă știu,
tricoul alb-vișiniu,
ale ale ale ale, ale ale ale ale
ale ale ale ale,
Forzaaa RAPID.

| Rapidistu_Ionut_1994_JZne explică (pentru T0T):

Nu am stat cu virusul in pc mai mult de 5 minute! imediat ce am vazut ca a fost luat am si dat restart si am schimbat windowsul

| blAster85 a răspuns:

Virusu ala cat de rau si tare sa fie nu rupe nimic fizic din pc eventual arde ceva asa ca nu stiu cum spui ca lipseste un dinte de pe procesor,daca e de pe coltul cpu, atunci e normal, indicat ar fi sa scanezi aparte toate partitiile si sa le formatezi, daca ai si dupa aceea probleme, schimba rami