| tapuu a întrebat:

Am o masina de spalat gorenje si cand trece la clatit se opreste si clipeste toate becurile... presiune are... a mai intalnit cineva la fel?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar la alta marca de masina de spalat.E o defectiune in program.Atunci cand face figura asta ii dai un click la masina din acel buton.Altfel nu vad cum s-o repari, poate schimbat programul sau chiar masina cu totul.happy

1 răspuns:
| Sunt_Stii_Cine_1976 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. Noi locuim in Belgia iar aici apa e foarte calcaroasa. Din ce am citit in cartea tehnica se pare ca ar fi o problema la presiunea apei sau din cauza calcarului. Se recomanda sa mai apesi o data butonul de start, dar asta ma streseaza ca nu am timp sa o urmaresc sa vad cand clipeste becul. Nici eu nu vad cum s-ar rezolva problema. Presiune are destula, a fost testata in doua locatii( datorita faptului ca intre timp ne-am mutat), am turnat anti-calcar peste tot, in furtune, in sertar etc. Ma gandesc serios sa o duc la container big grin