| faranume15435 a întrebat:

Am o memorie ram Kingston 4. 00GB Single-Channel DDR3 @ 803MHz (11-11-11-28), pe o placa de baza Gigabyte Technology Co. Ltd. GA-78LMT-USB3 (Socket M2), si as dori sa mai pun 4bg dar nu stiu care ar putea fi compatibila, puteti sa ma ajutati?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce memorie ai ca DDR3 la 800 Mhz nu ai pentru ca placa ta suporta doar frecventele: 1600(OC), 1333 si 1066. Deci poti folosi oricare din frecventele de mai sus mai putin cele cu 1600 nde trebuie sa faci OC (Overclocking) si ar trebui ca si prima sa fie la aceeasi frecventa. Daca totusi prima memorie este DDR 3 la 1600 Mhz si lucreaza cu OC poti sa mai cumperi una la fel. Cat despre marome poti sa iei una de 8Gb pentru ca placa ta de baza suporta 32 Gb pe cele 4 sloturi. Cat despre individul cu e-mail pentru detalii. Este o aiureala! Ce detalii ii mai trebuie in afara de denumirea corecta a placutei de RAM? Si asa poti sa dai informatii generale cum ti-am dat eu.

| rtemelcea a răspuns:

Salut. Poti sa imi trimiti un mail la temelcearazvan@gmail.com cu subiectul TPU.ro - RAM ca sa iti pot rezolva problema deoarece am neoie de mai multe detalii. Multumesc!