| byancaralu a întrebat:

Am o mica-mare problema pe care incerc sa o rezolv de vreo 2 luni, cand mi-am reinstalat windows-ul (xp). In ziua aceea am instalat programele de care mi-am amintit dar dupa vreo saptamana mi-am amintit si de Microsoft Office (Word, Power Point etc.) Avand probleme cu instalarea variantei de pe internet am facut rost de una de la liceu. Dar cand am incercat sa il instalez si pe acesta direct de pe CD se blocheaza cand ajunge la 85% (asta cand incerc sa il deschid fara sa il salvez nu la instalare). Dupa ce am restartat calculatorul am salvat mai intai dupa care am dat instalare insa imi apare si aici o eroare : "Error 1713. Setup cannot install one of the required products for Microsoft Office Word MUI (English) 2007". Sa reinstalez windows-ul? Ce ar trebui sa fac? Please help [funda]

6 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Incearca sa descarci office 2003 de pe net. este legal si gratuit! http://download.chip.eu/ro/Microsoft-Office-2003-SP3-923618_1365868.html

| byancaralu explică (pentru florin1979):

Am mentionat ca am incercat mai intai de pe internet toate varientele posibile de pe toate site-urile posibile. de aceea am apelat la laboratorul de informatica al liceului

| florin1979 a răspuns (pentru byancaralu):

Copie office in pc, dar intai dezactiveaza antivirusul. daca s-a copiat tot, incearca instalul. daca nu va merge, fa update la windows.

| Anonymus314 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul, de pe un alt cd de preferat happy

| DraGfirE a răspuns:

Incearca alta versiune de office si daca windowsul nu e sp2/sp3 upgradeazal, jos la ceas(unde e ora)iti apare o chestie galbena un fel de warning da click pe el si fa tot ce zice si dupa incearca ca ala rezolva toate probleme pc-ului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie windowsu' instalat, daca zici ca Microsoft office este pe cd, eu cred ca cd-u este problema.incearca sa-l descarci de pe net