| aBunnyMind a întrebat:

Am o mica nelamurire, de ce se incinge modemul cand e pe 3G si fac trafic mult pe el? am problema asta de fiecare data. Cand trec eu pe GPRS ramane rece dar cand ajung la 3G+ arde de zici ca e soba. Precizez ca modemul e model vechi si are limita download de 3MB eu stand in Iasi prind viteza maxima suportata de modem (mai plec si la tara uneori si merge bine acolo nu se incinge chiar daca e semnal 3G dar e decat 3 linii ), dar am citit pe site-ul operatorului ca are viteze de pana la 28.8Mb pe secunda la Iasi si vad ca a aparut un nou tip de modem care suporta viteza aceasta. Sunt pe Vodafone si as vrea sa stiu daca as putea rezolva chestia asta cumva. Funda cine ma rezolva.

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Modemul tau e depasit, nu suporta trafic asa mare/viteze mari.